Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Psy

Pies na wakacjach

Wakacje tuż tuż i przed nami długo wyczekiwane wyjazdy. Zanim udamy się na wymarzony urlop, warto zastanowić się, co zrobimy z psem. Opcji jest kilka – możemy zabrać pupila ze sobą, oddać zaufanej osobie pod opiekę lub pozostawić w specjalnym hotelu dla zwierząt.

Razem na wakacje
Najlepszym rozwiązaniem dla zwierzęcia jest zabranie go ze sobą w podróż. Wprawdzie dla wielu psów podróż może wiązać się z dużym stresem, jednak jest on nieporównywalnie mniejszy do nerwów, jakie zafundujemy pupilowi pozostawiając go samego. Przy planowaniu wakacji dobrze więc znaleźć ośrodek wypoczynkowy, w którym zwierzęta są mile widziane. Koniecznie zorientujemy się też, czy w okolicy naszego pensjonatu jest teren przeznaczony na spacery z psem. Pamiętajmy, że zazwyczaj czworonogi nie mają wstępu na plaże lub do parku. W przypadku wyjazdu za granicę zapoznajmy się z przepisami regulującymi pobyt zwierzęcia w kraju, do którego się udajemy. Zazwyczaj wystarczą aktualne szczepienia i paszport, ale niektóre państwa wymagają dodatkowych dokumentów i badań.
Pod opieką bliskich
Jeśli nie możemy zabrać swojego psa na urlop, możemy pozostawić go pod opieką bliskiej nam osoby. Ważne, żeby nie był to ktoś, kogo nasz pies widzi pierwszy raz w życiu – zwierzak musi mieć zaufanie do swojego tymczasowego opiekuna. Przekażmy znajomemu wszelkie potrzebne informacje o trybie życia naszego ulubieńca, o ulubionej karmie, zabawkach i przyzwyczajeniach. Niech ta osoba sprawi, że psiak jak najmniej odczuje stres spowodowany rozłąką.
Hotel dla psów
Gdy niemożliwa jest opcja zabrania psa ze sobą i nie mamy nikogo, komu moglibyśmy powierzyć opiekę nad zwierzęciem – pozostaje nam hotel dla zwierząt. Przed umieszczeniem czworonożnego przyjaciela w hotelu, sprawdźmy szczegółowo miejsce. Zwróćmy uwagę na czystość, referencje ośrodka, porozmawiajmy z personelem i weterynarzem współpracującym z hotelem. Zastanówmy się, czy nasz zwierzak będzie czuł się tu bezpiecznie i komfortowo. Pamiętajmy jednak, że jest to bardzo stresująca sytuacja dla psa, który zostaje pozostawiony w nowym miejscu z obcymi ludźmi. Dlatego więc na psi hotel decydujmy się w ostateczności.
Nie porzucaj psa na wakacje
Pies nie jest zabawką, tylko żywą istotą i pod żadnym pozorem nie porzucajmy go na okres wakacji. Jeśli już zdecydowaliśmy się na przygarnięcie czworonoga, musimy ponosić za niego odpowiedzialność. Zróbmy wszystko, aby okres urlopowy był przyjemny dla każdego członka rodziny, w tym naszego futrzaka. 

test